Müüme graveerimismaterjale:

  • Plastikut
  • Messingut
  • Alumiiniumit
  • Lisaks ka abivahendeid nende töötlemiseks
pic
177764-Loominguline-Messing-Vask-Tee-Lusikad-Suhkrut-Kühveldada_3
Graveerimismaterjal

Graveerime kahel viisil

Vineeri lõikus, graveerimine

Mehaaniline graveerimine

Tegemist on käsitsi graveerimisega, kus süvendame terava esemega materjali sisse lohke, mille tulemusel vormime kujundi. Kasutame sellist graveerimismeetodit enamasti väärismetallesemetel. Veel infot leiab mehaanilise graveerimise kohta meie veebilehe teistelt lehtedelt.

Lasergraveerimine

Lasergraveerimise puhul kõrvetatakse kujutis materjali (puit, nahk, metall, klaas, plastik) pinnale laserkiire abil, millega eemaldatakse tootelt pindmine kiht, nii et muutub eseme värv või reljeef. Kujutise lõpptulemuse värv sõltub toote materjalist.

Korduma kippuvad küsimused

❝Mehaaniline graveerimine on siis see, kui tera pinnale juti veab?❞

Just. Seda on aastasadu praktiseeritud ning tänasel päeval käib asi arvuti juhtimisel ja masinad ise on ka üsna targad. Graveerida saab ka kõiksugu kujundeid, logosid jm, mis vaba käega hästi välja ei tule.

❝Kas te puidule ka põletate?❞

Laseriga saame puidule graveerida küll ning põhimõtteliselt võib seda ka põletamiseks nimetada, kuna kuumus on mängus. Kuidas see nüüd parasjagu välja nägema hakkab, sõltub suuresti puidu omadustest ja töötlusest. Pehmed ja heledad kärssavad rohkem. Mõni kõva puu, nagu tamm näiteks, ei võta reeglina üldse erilist tooni juurde, vaod tulevad muidugi sisse, aga näha jääb kehvalt.

❝Aga lõigata saate puitu?❞

Vineeri saame, kuni 6mm paksust. Ja erinevaid puidusaadusi nagu spoon, papp ja kartong ka. Servad kõrbevad tiba ära selle lõikamise käigus. Igasugu vahvaid asju saab teha.

❝Kas te sõrmuste sisse graveerite?❞

Ikka, meil spets masin selle jaoks. Saab sissepoole ja väljapoole, saab teksti ja sümboleid.

❝Kas te vene keeles ka graveerite?❞

Graveerime küll jah, ainult õigekirja eest ei vastuta ja kirjafontide valik on kesine. Kõiksugu hieroglüüfe saab ka teha, kui Sa tead, mida tahad.

❝Kas klaasi peale saab ka graveerida?❞

Saab küll. Kirjasid, pilte, kujundeid. Laseriga teeme ja võimalused on laiad.

❝Aga pokaalide?❞

Pokaalide peale saab ka, samuti vaaside, pudelite jm. silindriliste esemete peale. Aga konsulteeri enne oma klaasi toomist, siin on mõned nüansid, mida peaks arvestama.

❝Tere, tahaks sõbrale zippo kinkida ja pühenduse peale graveerida, kas ma teilt saan?❞

Me zipposid ei müü, aga kui Sa ise mõne tood, teeme kirjad hea meelega peale. Sama lugu kõiksugu muude kinkimisevidinatega. Pastakatele saab ka, tavaliselt oleme laseriga teinud, aga näiteks klipi peale võib teraga mehaaniliselt ka.

❝Aga sepistatud asjadele saab graveerida?❞

No saab kah, aga sepistel on tavaliselt üsna ebatasane pind ja tihtipeale on nad ka kuidagi tumedaks töödeldud- võib juhtuda, et tulemus jääb ootustele alla.

❝No selge. Teine mõte oli mul lasta roostevaba viinapits teha. Kuidas sellega on?❞

Selle peale võiks jälle laseriga graveerida.

❝Pitsiga koos sobiks hästi ka üks sümboolne kellu, mul naabrimees sai kuuri valmis. Kas kellule graveerite?❞

Jaa, meil üks teine laser veel, mis erinevatele metallidele jälge teeb.

❝Mul on üks nahast rahakott, tahaks sellele midagi peale kirjutada, kas teete?❞

Teeme küll, sõber laser jälle abiks. Ette ütleks kohe ära, et ei tule kuldseid, hõbedasi, musti, valgeid ega muid vikerkaarevärvilisi kirjasid, vaid naha pealmine kiht eraldub graveerimise toimel ja see, mis alt tuleb, jääbki kirja värviks. Pööratud naha pind kõrbeb veidi.